Fotbal: Ceahlăul, egal cu Banik Ostrova

Ceahlăul a obţinut, ieri, a treia remiză consecutivă în stagiul din Antalya. Formaţia pietreană, la care a jucat şi Andrei Dumitraş, pentru prima oară de la revenirea la Piatra Neamţ, a încheiat 0-0 testul cu cehii de la Banik Ostrova.

În prima repriză repriză, Ceahlăul a evoluat cu unsprezecele Lepmets- Moreno, Marc, Ichim, Cazan, Onciu, Gheorghiu, Ştefănescu, Golubovic, Stana şi  Constantinescu. După pauză, au intrat Dumitraş, Barna, Velici şi Bădescu.

În precedentele jocuri din Turcia, pietrenii au învins pe Jagellonia Bialystok (2-1) şi a făcut egal cu Novi Pazar (0-0) şi cu FC Minsk (1-1).

Următoarea adversară a Ceahlăului este FC Buxoro, din Uzbekistan, meci care va avea loc pe 14 februarie.