Victorii pentru juniorii de la FC Ceahlăul

Sporting Club Vaslui – FC Ceahlăul 3 – 7 (0 – 3)
Fotbaliştii juniori 1 de la FC Ceahlăul au câştigat cu 7 – 3 meciul disputat la Bârlad cu Sporting Club Vaslui, în etapa a 17-a a campionatului naţional. Tinerii fotbalişti pregătiţi de Gheorghe Bulacu au controlat în totalitate disputa cu vasluienii, pe care la pauză i-au condus cu 3 – 0. Golurile pietrenilor au fost marcate de Radu Ungureanu 2, Iovu 2, Scânteie 2 şi Apostol 1 gol. Formaţia pietreană a abordat jocul de la Bârlad cu următorul unsprezece: Spiridon, Vlad, Mateciuc, Ghiară, Scăpău, Ihnatiuc, Rotaru, Ivan, R. Ungureanu, Căruţă şi Iovu, iar pe parcus au mai intrat Scânteie, Apostol, Samson şi Gajură. Juniorii 1 de la FC Ceahlăul au ajuns la două victorii şi un rezultat de egalitate în 2014 şi cu un total de 38 de puncte ocupă poziţia a doua în clasamentul seriei întâi.
Sporting Club Vaslui – FC Ceahlăul 0 – 3 (0 – 2)
Victorie şi pentru juniorii 2 de la FC Ceahlăul, tot în disputa din deplasare cu vecinii de la Sporting Club Vaslui. Formaţia pregătită de Lidi Chertic s-a impus cu 3 – 0, după ce la pauză a condus cu 2 – 0, golurile oaspeţilor fiind marcate de Şimon, în minutul 2, Pintilie, în minutul 11, şi Nedelcu, în minutul 72. La Bârlad, trupa lui Lidi Chertic a evoluat cu următoarea formulă: Chiruţă, Cădere, Olteanu, Catrinoi, Amariei, Şimon, Horciu, Barb, Pintilie, Nedelcu şi Lupei, iar după pauză au mai intrat Nica, Roşu, Albu şi Cristea. „A fost un joc bun din partea băieţilor noştri, însă vântul şi starea gazonului şi-a pus amprenta pe jocul celor două echipe. Ne bucură rezultatul care ne menţine în prima parte a clasamentului”, a declarat antrenorul Lidi Chertic. Juniorii 2 de la FC Ceahlăul au ajuns la 25 de puncte şi se menţin în continuare pe locul 4 în clasamentul seriei întâi.