Victorie pentru juniori 1

iovu_sandu
Fotbaliştii juniori 1 de la FC Ceahlăul Piatra Neamţ au câştigat cu 3 – 1, derbyul etapei a zecea, din seria întâi, disputat în deplasare cu LPS Roman. Formaţia pregătită de Mihai Ionescu şi Gheorghe Bulacu a condus cu 2 – 0, la pauză, iar după acest succes şi-a consolidat poziţia de lider în clasament. Juniorii pietreni au reuşit un joc foarte bun la Roman, pe terenul celei de-a doua clasate din serie, şi au deschis scorul prin Scânteie. Iovu a făcut 2 – 0 până la pauză, pentru ca în partea a doua, Daniel Crăciunesc să marcheze cel de-al treilea gol al oaspeţilor. După victoria de la Roman, juniorii 1 de la FC Ceahlăul au acumulat 19 puncte, având şase succese, un egal şi o înfrângere, iar duminică vor juca la Piatra Neamţ, cu AFC Botoşani. La Roman, formaţia pietreană a evoluat cu următorul 11-zece: Constantinescu, C. Crăciunesc, Mateciuc, Roşu, Ivan, Rotaru, D. Crăciunesc, Iovu, I. Ungureanu, R. Ungureanu şi Scânteie.
Succes şi pentru juniori 2
Şi juniorii 2 de la FC Ceahlăul au câştigat cu 1 – 0, partida din deplasare cu LPS Roman, din etapa a zecea a campionatului naţional. Unicul gol pentru echipa pregătită de Lidi Chertic l-a marcat Petru Şimon. După acest succes, juniori 2 pietreni, născuţi în anul 1998, au acumulat 16 puncte şi se află pe poziţia a cincea în clasament.