Victoria Horia e noul lider

f judet
Victoria Horia este noul lider în liga a patra de fotbal, după ce s-a impus cu 2 – 1 pe teren propriu, în derby-ul etapei a 20-a contra celor de la Voinţa Ion Creangă. Formaţia din Horia a avut 2 – 0 încă de la pauză, a ştiut să gestioneze avantajul în partea a doua când a primit un singur gol. Cu un total de 50 de puncte, Victoria Horia s-a instalat în fruntea clasamentului, având cu unul în plus faţă de cei de la Ion Creangă şi Speranţa Răuceşti. Aceasta din urmă a câştigat cu 3 – 0, la masa verde, în deplasarea de la Săbăoani cu Viitorul din localitate. Până la play off mai sunt de jucat două etape, iar lupta pentru promovare pare a fi o afacere în 3 între Horia, Ion Creangă şi Răuceşti.
Valea Ursului şi Pânceşti au promovat în liga 4
Tot la finele săptămânii trecute s-au disputat şi meciuri din liga a cincea, acolo unde în seria est se cunosc deja formaţiile care au promovat pe cea de-a patra scenă fotbalistică. Acestea sunt Voinţa Valea Ursului şi Zimbru Pânceşti. Liderul, Voinţa Valea Ursului a remizat, 1 – 1 în deplasare cu Tineretul Cândeşti, în timp ce Zimbrii de la Pânceşti au trecut acasă cu 5 – 2 de Recolta Icuşeşti. În seria vest, Lupii Bistriţei Alexandru cel Bun mai au nevoie de un singur punct în ultimele două etape pentru a fi şi matematic promovaţi, în timp ce pentru locul 2 se luptă Cimentul Bicaz şi AS Grumăzeşti, ambele cu câte 44 de puncte.
Cimentul Bicaz – Bravo Bodeşti 3 – 0.
În acest ultim meci, fotbaliştii de la Bravo Bodeşti s-au retras de pe teren în minutul 72, la scorul 1 – 0 pentru Cimentul Bicaz şi vor pierde cu 0 – 3 la masa verde.