Popadiuc, succes cu Lituania

romania sub 19
Atacantul Ceahlăului, Doru Popadiuc, a evoluat 20 de minute pentru naţionala României, sub 19 ani, în cel de-al doilea meci al turneului din Polonia, contra Lituaniei. Tricolorii s-au impus cu 1 – 0 în faţa naţionalei baltice, prin golul marcat de Ionuţ Vână, în minutul 52, jucător acontat în această vară de clubul italian, AS Roma. Popadiuc a intrat în minutul 69 la tricolori, în locul lui Târnovan şi a avut o evoluţie destul de bună pentru selecţionata pregătită de Ştefan Iovan. România câştigă primul meci la turneul din Polonia, după ce în prima partidă a remizat, 1 – 1 cu Armenia, şi are 4 puncte în grupa a doua. În ultimul joc, România sub 19 ani va întâlni ţara gazdă, Polonia. Tot în faza a doua, Armenia s-a impus surprinzător, cu 1 – 0, în faţa Poloniei. Echipa de pe primul loc se califică mai departe pentru turneul final, sub 19 ani, din 2014, care va avea loc în Ungaria.