Popadiuc, egal cu Armenia

popadiuc_doru
Atacantul Ceahlăului, Doru Popadiuc, nu a putut ajuta naţionala României, sub 19, să debuteze cu o victorie la turneul din Polonia, turneu preliminar de calificare la Euro U19. Fotbalistul pietrean a evoluat 58 de minute în atacul tricolorilor, în disputa cu Armenia, încheiată la egalitate, 1 – 1, cu Armenia. Elevii lui Ionel Augustin au deschis scorul prin jucătorul celor de la Viitorul, Ionuţ Vână, însă armenii au egalat cu un minut înainte de pauză. Popadiuc a jucat în atacul României şi a fost schimbat în minutul 58 cu Ionuţ Mitriţă. În celălalt meci din grupă, Polonia a remizat, tot 1 – 1, cu Lituania. Naţionala sub 19 ani a României va susţine astăzi cel de-al doilea meci al grupei a doua, cu ţara gazdă, Polonia. Primele două formaţii din cele 13 grupe preliminare, dar şi cel mai bun loc 3, merg mai departe pentru a obţine biletele de calificare la europeanul de juniori.