Petrotub a învins Cetatea în amical

amical petrotubPetrotub Roman s-a impus cu 1 – 0 în partida amicală de miercuri după amiază, susţinută în compania colegei de eşalon, Cetatea Tg. Neamţ. Partida s-a disputat pe stadionul din Tg. Neamţ, iar la pauză cele două formaţii se aflau la egalitate, scor 0 – 0. Singura reuşită a întâlnirii i-a aparţinut căpitanului Mădălin Popa, care a înscris în minutul 68, după o centrare venită de pe partea dreaptă de la Damian. Testul cu Cetatea a fost al patrulea pentru formaţia de la malul Moldovei din această vară şi totodată primul câştigat. Principalul Gabi Ţapu a folosit în acest joc următoarea formulă de echipă: Rusu – Lupuşoru, Măgirescu, Marin, Rotariu – Brăescu, Petrila – Dutciuc, Popa, Sofroni – Ţapu, iar pe parcurs au fost folosiţi şi ceilalţi jucători din lot. Petrotub va susţine următoarea partidă de verificare astăzi, de la ora 10.30, pe teren propriu, în compania colegei de eşalon, Aerostar Bacău. Petrotub şi Cetatea se vor întâlni şi miercurea viitoare, de această dată într-o partidă oficială, în etapa a treia a Cupei României.