Fotbal: Tot nimic din deplasare

Ceahlăul II Piatra Neamţ a pierdut cu 2-1, vineri, partida cu CSM Moineşti, din etapa a 19-a a Ligii a III-a. Pietrenii rămân fără nici un punct în deplasare şi după confruntarea cu ocupanta locului doi în Seria I, care şi-a onorat statutul de favorită. Diferenţa, pe teren, a fost mai mică însă decât cea din clasament, în care satelitul Ceahlăului este ultimul.

Băcăuanii au profitat de două greşeli individuale şi au condus cu 2-0 la pauză. Pietrenii au redus avantajul adversarilor, în min. 62, când Bobric a reluat în poartă din centrarea lui Margină. Oaspeţii au avut şi alte ocazii, două în ultimele minute de joc, dar au fost tratate cu prea mare uşurinţă iar scorul a rămas 2-1.

Ceahlăul II (antrenori Mihai Ionescu şi Valentin Avădanei): Lepmets- Vodă, Gorea, Călin, Stahie, Chitoşcă, Tabacariu, Mateciuc, Margină, Bobric şi Velici; au mai jucat Popadiuc şi Mateiuc.