Fotbal: Republicanii B, invinsi la Iasi

Juniorii B de la Ceahlăul şi-au diminuat considerabil şansele în play-off după ce au pierdut, ieri, pe terenul liderului, LPS Iaşi, cu 2-0. Pietrenii au rezistat mai bine de o repriză, dar gazdele au reuşit să înscrie în ultimele 20 de minute ale meciului. LPS Iaşi acumulează, cu acest succes, 14 puncte, în timp ce FC Ceahlăul (prof. Gheorghe Bulacu) a rămas cu 9. Pe locul doi, în grupa de play-off a republicanilor B, se află CSMS Iaşi, care a făcut scor cu LPR Roman, 6-1, ieri, tot pe teren propriu. Romaşcanii au doar două puncte şi cele mai mici şanse de calificare la turneul de zonă.

* Astăzi debutează şi întrecerile din play-out. La Piatra Neamţ, Ceahlăul 05 întâlneşte, de la ora 12, pe CSS Botoşani (A), iar de la 14, pe FC Botoşani (B).