Fotbal – Amical: Ceahlăul II- SC Bacău 0-2

Ceahlăul II a pierdut amicalul de ieri, contra liderului Seriei I a Ligii a III-a, SC Bacău. Partida s-a încheiat 0-2, după ce băcăuanii au condus la pauză cu 1-0. Au marcat Predoiu (min. 38) şi Ţupală (min. 60).

Pentru gazde, care au ratat două ocazii bune în repriza secundă, au jucat Constantinescu- C. Creciunesc, Gorea, Călin, Stahie, Popadiuc, Diaconu, Tabacariu, Mateiuc, Bobric şi Scânteie; în partea a doua au intrat Spiridon- Torok, D. Creciunesc, Argatu, Scăpău, Gheară, Apântei, Daneliuc, Aniţei, Ciubotaru şi Popa.

Pentru cei mai mulţi dintre componenţii satelitului pietrean a fost un ultim test înaintea debutului oficial. Vineri, juniorii A ai Ceahlăului vor juca, în deplasare, restanţa cu Sporting Vaslui, din etapa a 14-a a campionatului.