Egal sub Pietricica

astra-ceahlaulFC Ceahlăul – FC Braşov 2 – 2 (1 – 1)

Ceahlăul Piatra Neamţ a încheiat la egalitate, scor  – 2, partida de pe teren propriu cu FC Braşov, din etapa a opta a ligii întâi. Oaspeţii au deschis scorul scorul în minutul 8 prin Serginho, însă Cârjan a egalat până la pauză, după ce Cârjan a marcat pentru 1 – 1. Elevii lui Florin Marin au ieşit mai motivaţi de la vestiare şi după câteva ocazii au reuşit să treacă în avantaj, după reuşita lui Ştefănescu. Ardelenii au egalat la 2 în urma reuşitei spectaculoase a lui Liviu Ganea şi meciul s-a încheiat la egalitate, 2 – 2. Dumitraş, Achim şi Ştefănescu au ieşit de pe teren de la gazde în urma unor accidentări, iar Marian Constantinescu a fost eliminat, după ce primit două cartonaşe galbene. După acest egal, Ceahlăul a acumulat 11 puncte şi se află în prima parte a clasamentului. În runda a noua, galben-negrii vor evolua în deplasare cu Gaz Metan Mediaş.