Dansul Sportiv Ceahlăul, pe podium în trei localităţi

dans-ssportivCopiii de la Clubul de Dans Sportiv Ceahlăul, s-au întrecut în premii în această toamnă. Sâmbătă și duminică, s-a desfășurat în București  concursul de dans sportiv ʺCupa Violetʺ, unde o pereche fost finalistă.

La categoria  D 10-11 ani perechea Poenaru David Codrin  și  David Bianca Gabriela a ocupat locul II pe podium.

La Mediaș, la concursul ʺ Cupa Mediaș ʺ desfășurat în data 01.10.2016, la categoria

Hobby 12-15 ani, perechea Cucoș  Ioan Theodor – Josanu Diana a ocupat  locul III.

Iași :

La concursul ʺ Gala Imperial Dancesport ʺ desfășurat  în Iași în data de 24-25.09.2016

perechea Pașcău Alesia  – Raspopa Codrin, la categoria E 10-11 ani a ocupat locul II.

La categoria Hobby 10 -11 ani perechea Bordei Cristian – Andronache Iulia au obținut locul I

La categoria Hobby 12-13 ani, perechea Samahis Andrei – Amihăilesei Maria a obținut locul I

La categoria Hobby 14-15 ani, perechea Cucoș Ioan Theodor – Josanu Diana a obținut  locul I

al podiumului  și la aceeași categorie perechea  Fermus Tătaru  Ștefan  – David Iosefina a obținut locul II.

O alta sportivă ce a participat la competiția de la Iași a fost  Samachis Alexandra  care la secțiunea fete solo 4-7 ani a obțiunut un  loc II la Vals lent  și un loc III la Jive.

“Va fi o toamnă foate bună pentru sportivii ce se antrenează cu noi. Mulțumim părinților, sportivilor noștri  și autorităților locale pentru susținere”, a declarat antrenorul Ioan David. “Felicitări tuturor perechilor noastre pentru rezultatele deosebite obținute până acum și multe succese tuturor dansatorilor noștri la competițiile viitoare”, a adăugat antrenoarea David Irina.