Ceahlăul, eliminat din cupă

andrei-marc
Rapid Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ 3 – 1 (3 – 0)
Ceahlăul a fost eliminat din şaisprezecimile Cupei României, după ce a pierdut cu 1 – 3 partida din Giuleşti cu Rapid Bucureşti. Gazdele şi-au asigurat calificarea încă din prima repriză, când au marcat de 3 ori prin Martin, Ciolacu şi Doman. Cu un prim 11-zece mult schimbat faţă de partidele din campionat, formaţia din Piatra Neamţ a înscris o singură dată, în partea a doua, prin Emil Dică. La o fază confuză, petrecută în minutul 69, când gazdele au marcat, dar golul a fost anulat pentru poziţie de ofsaid, oaspeţii au profitat de bucuria portarului advers ieşit la mijlocul terenului şi au înscris în poarta goală. Băieţii lui Vasile Miriuţă nu au putut reveni până la final, deşi au avut şi avantajul omului în plus, Vasile fiind eliminat de pe teren, şi au părăsit Cupa României încă din faza şaisprezecimilor. Vom reveni