Amical încheiat la egalitate

Harbuzaru
Cetatea Tg. Neamţ – Petrotub Roman 1 – 1 (1 – 0)
Două dintre reprezentantele judeţului Neamţ în seria întâi din liga a treia, Cetatea Tg. Neamţ şi Petrotub Roman, au încheiat la egalitate, scor 1 – 1, partida amicală susţinută miercuri în oraşul de sub Cetate. Gazdele au marcat primele în prima repriză prin Petrescu, iar trupa de la malul Moldovei a egalat în partea a doua prin reuşita lui Harbuzaru. Ambele echipe se pregătesc pentru partea a doua a campioantului care va începe pe 28 februarie pentru Petrotub, respectiv 7 martie pentru Cetatea. Până la primul meci din retur, echipa din Roman mai susţine un meci amical, mâine, în deplasare, cu SC Bacău. Cetatea: Hărăguţă, Ciocoiu, Rotaru, Sobariu, Macovei, Bodron, Chirilă, Bucătaru, Pavel, Petrescu şi Bobric. În partea a doua au fost folosiţi şi ceilalţi jucători din lot. Petrotub: Dornescu, Vlaicu, D. Marin, Carnariu, Stahie, Petrila, R. Marin, Popa, Damian, Sofroni şi Ionuţ Enache. Şi tehnicianul Vali Avădanei a folosit în repriza a doua toţi jucătorii pe care i-a avut la dispoziţie.