Ceahlăul şi-a aflat programul din turul viitorului campionat. Pietrenii întâlnesc, în prima etapă, campioana, Steaua, pe terenul acesteia.
„Poate se vor menaja pentru Liga Campionilor”, a declarat preşedintele Consiliului de Administraţie al Ceahlăului, Viorel Măstăcăneanu, la aflarea calendarului.
În primul meci de pe teren propriu, formaţia nemţeană va înfrunta o nou promovată, Corona Braşov. În continuare, aveţi întregul program al turului Ligii I, care începe pe 20 iulie.
Programul turului campionatului 2013-2014
Etapa I
Corona Braşov- Oţelul Galaţi
U Cluj- Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu- FC Braşov
Săgeata Năvodari- Gaz Metan Mediaş
ACS Poli Timişoara- Dinamo Bucureşti
FC Botoşani- CFR Cluj
FC Vaslui- Rapid Bucureşti/ Concordia Chiajna
Viitorul Constanţa- Astra Giurgiu
Steaua Bucureşti- Ceahlăul Piatra Neamţ
Etapa a II-a
Oţelul Galaţi- U Cluj
Petrolul- Pandurii
FC Braşov- Săgeata Năvodari
Gaz Metan Mediaş- FC Botoşani
Dinamo- FC Vaslui
CFR Cluj- ACS Poli Timişoara
Rapid/Concordia- Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu- Steaua Bucureşti
Ceahlăul- Corona Braşov
Etapa a III-a
Corona Braşov- Astra Giurgiu
U Cluj- Ceahlăul Piatra Neamţ
Pandurii- Oţelul Galaţi
ACS Poli Timişoara- Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani- Săgeata Năvodari
FC Vaslui- CFR Cluj
Viitorul Constanţa- Dinamo Bucureşti
Steaua- Rapid/ Concordia
Petrolul Ploieşti- FC Braşov
Etapa a IV-a
Săgeata Năvodari- ACS Poli Timişoara
Oţelul Galaţi- Petrolul
FC Braşov- FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş- FC Vaslui
Dinamo- Steaua
CFR Cluj- Viitorul Constanţa
Rapid/ Concordia- Corona Braşov
Astra Giurgiu- U Cluj
Ceahlăul- Pandurii
Etapa a V-a
Corona Braşov- Dinamo Bucureşti
U Cluj- Rapid/ Concordia
Pandurii- Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara- FC Botoşani
FC Vaslui- Săgeata Năvodari
Viitorul Constanţa- Gaz Metan Mediaş
Steaua– CFR Cluj
Oţelul Galaţi- FC Braşov
Petrolul- Ceahlăul
Etapa a VI-a
Săgeata Năvodari- Viitorul Constanţa
FC Botoşani- FC Vaslui
FC Braşov- ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş- Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti- U Cluj
CFR Cluj- Corona Braşov
Rapid/ Chiajna- Pandurii
Astra Giurgiu- Petrolul Ploieşti
Ceahlăul- Oţelul Galaţi
Etapa a VII-a
CoronaBraşov- Gaz Metan Mediaş
U Cluj- CFR Cluj
Pandurii- Dinamo Bucureşti
FC Vaslui- ACS Poli Timişoara
Viitorul Constanţa- FC Botoşani
Steaua Bucureşti- Săgeata Năvodari
Oţelul- Astra Giurgiu
Petrolul- Rapid/ Concordia
Ceahlăul- FC Braşov
Etapa a VIII-a
Săgeata Năvodari- CoronaBraşov
ACS Poli Timişoara- Viitorul Constanţa
FC Botoşani- Steaua
FC Braşov- FC Vaslui
Gaz Metan Mediaş- U Cluj
Dinamo- Petrolul Ploieşti
CFR Cluj- Pandurii Târgu Jiu
Rapid/ Concordia- Oţelul
Astra Giurgiu- Ceahlăul
Etapa a IX-a
Corona Braşov- FC Botoşani
U Cluj- Săgeata Năvodari
Pandurii- Gaz Metan Mediaş
Viitorul Constanţa- FC Vaslui
Steaua- ACS Poli Timişoara
Oţelul- Dinamo Bucureşti
Petrolul Ploieşti- CFR Cluj
Astra Giurgiu- FC Braşov
Ceahlăul- Rapid/ Concordia
Etapa a X-a
Săgeata Năvodari- Pandurii
ACS Poli Timişoara- Corona Braşov
FC Botoşani- U Cluj
FC Vaslui- Steaua Bucureşti
FC Braşov- Viitorul Constanţa
Gaz Metan Mediaş- Petrolul Ploieşti
Dinamo- Ceahlăul
CFR Cluj- Oţelul Galaţi
Rapid/ Concordia- Astra Giurgiu
Etapa a XI-a
Corona Braşov- FC Vaslui
U Cluj- ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu- FC Botoşani
Steaua- Viitorul Constanţa
Oţelul Galaţi- Gaz Metan Mediaş
Petrolul- Săgeata Năvodari
Rapid/ Concordia- FC Braşov
Astra Giurgiu- Dinamo Bucureşti
Ceahlăul- CFR Cluj
Etapa a XII-a
Săgeata Năvodari- Oţelul Galaţi
ACS Poli Timişoara- Pandurii
FC Botoşani- Petrolul Ploieşti
FC Vaslui- U Cluj
Viitorul Constanţa- CoronaBraşov
FC Braşov- Steaua
Gaz Metan Mediaş- Ceahlăul
Dinamo- Rapid/ Concordia
CFR Cluj – Astra Giurgiu
Etapa a XIII-a
Corona Braşov- Steaua
U Cluj- Viitorul Constanţa
Pandurii- FC Vaslui
Oţelul- FC Botoşani
Petrolul- ACS Poli Timişoara
Dinamo- FC Braşov
Rapid/ Concordia- CFR Cluj
Astra Giurgiu- Gaz Metan Mediaş
Ceahlăul- Săgeata Năvodari
Etapa a XIV-a
CoronaBraşov- FC Braşov
Săgeata Năvodari- Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara- Oţelul Galaţi
FC Botoşani- Ceahlăul
FC Vaslui- Petrolul
Viitorul Constanţa- Pandurii
Steaua- U Cluj
Gaz Metan Mediaş- Rapid/ Concordia
CFR Cluj- Dinamo
Etapa a XV-a
U Cluj- Corona Braşov
Pandurii- Steaua
Oţelul- FC Vaslui
Petrolul- Viitorul Constanţa
FC Braşov- CFR Cluj
Dinamo- Gaz Metan Mediaş
Rapid/ Concordia- Săgeata Năvodari
Astra Giurgiu- FC Botoşani
Ceahlăul- ACS Poli Timişoara
Etapa a XVI-a
Corona Braşov- Pandurii Târgu Jiu
U Cluj- FC Braşov
Săgeata Năvodari- Dinamo
ACS Poli Timişoara- Astra Giurgiu
FC Botoşani- Rapid/ Concordia
FC Vaslui- Ceahlăul
Viitorul Constanţa- Oţelul
Steaua- Petrolul
Gaz Metan Mediaş- CFR Cluj
Etapa a XVII-a
Pandurii Târgu Jiu- U Cluj
Oţelul- Steaua
Petrolul- Corona Braşov
FC Braşov- Gaz Metan Mediaş
Dinamo- FC Botoşani
CFR Cluj- Săgeata Năvodari
Rapid/ Concordia- ACS Poli Timişoara
Astra Giurgiu- FC Vaslui
Ceahlăul- Viitorul Constanţa
Cea de-a 18-a participantă în sezonul viitorul al Ligii I va fi desemnată în urma unui meci de baraj între echipele Rapid Bucureşti şi Concordia Chiajna, care va avea loc sâmbătă,13 iulie, pe teren neutru.